Vyjadřuji se

Blogerství

21. prosince 2013 v 23:49 | Raisel.

Nejvěrnější vztah k mému blogu. I po dlouhých časech neaktivity se sem vracím, odhodlaná něco změnit, a dát tomu sem život. Psát lépe, než kdy předtím, s minimální návštěvností 10 lidí za den. Pokud jste bloger, máte dvě možnosti. Ta jedna je, že se naprosto oddáte anonymitě, a s přehledem tím proplouváte. Tou druhou potom, že zasáhnete svoje soukromí a dáte všem lidem prostor vstupovat do života skrz vaše články. Nikdy jsem neuměla dobře ani jedno. Čím více mých lidí ze života "tam venku" sem vstupovalo v, tím více se můj přístup k blogu vzdaloval. Tím více jsem se bála sdělovat něco, co by si špatně mohli vyložit, nebo to, čím by mě mohli posuzovat.
V těchto chvílích nepřišel vhod autorský klub, ke kterému jsem se zavázala. A taky mě z něj vykopli. Ani jsem neměla dobrý pocit z toho, že tam jsem, ale byl jediným zdrojem návštěvnosti a komentářů na tomto blogu. A věřte nebo ne, právě to jako odezva je pro blogera důležité. Nijak mě nerozpoložilo, když jsem dostala zprávu, že jsem byla vyřazená. Možná jsem dokonce pocítila úlevu. Jen mě v té chvíli napadlo "A bude si tě teď někdo všímat?"
Tím se možná dostávám k siuace dobrý/špatný blog. Dobrých blogů je spousta, a ty vyloženě špatné podle mě neexistují (opomeňme spamerky, a všichni víme jaké typy blogů). Každý máme rád jiný okruh blogerství, a přeci jenom je v téhle komunitě blogerů docela velká šance, že si někdo všimne zrovna vás, a jediným komentářem vám dá najevo, že nejste úplně ztracení. Mám za to, že pokud se do něčeho jde v dobrém úmyslu, musí se přeci někde ukázat odezva. A navíc to už dávno funguje tak, že pokud vy nedáváte najevo svojí působivost v blogerství, nikdo naopak nedá najevo nic vám.

Rok 2014 má být čtvrtým rokem na tomto blogu. Všechny ty tři roky předchozí byly tak rozdílné, že nejsem schopna troufnout si říct, jak to vidím do dalšího roku. Prozatím budu ráda, když to tu přeorganizuju, a začnu se tak opět vracet k blogersví.

Hukot

23. února 2013 v 23:37 | Raisel ^^
Pokud se rozhodnete stát se blogerem, být dobrým blogerem a předávat informace lidem, musíte mít něco víc, než obyčejné články z běžné rutiny. Očekávají se od vás infromace, něco, po čem lidé jdou, a co chtivý čtenář přečte jedním dechem.
Musíte napsat všechno, co cítíte. Všechno co se stalo, to co chcete prodat. A hlavně, nesmíte ztratit při tom psaní sami sebe. Tohohle jsem se bála na Ákáčku. Že mi ukradne kus sebe, náplň mých článků.
Je to jak v běžném životě. Někteří lidé se ptají jen proto, že chtějí vědět. Jiní, přátelé, se ptají proto, aby tu byli pro vás. Když na blogu napíšete článek o tom, co jste dělali celý den, jak jste se přitom cítili a co vám to dalo, říkáte to všem. Těm, kteří vás znají i těm, kteří vůbec. Skrz články o sobě můžete informovat kohokoliv, s kým jste už ztratili kontakt. On to o vás ví.
V podstatě tím chci říct to, že člověk by se za svůj blog a ze své články neměl schovávat. Měl by tím vyjádřit kus sebe, kus jeho života. A já se částečně taky za blog schovávám. Napíšu jednou za čas, nenapíšu všechno. I když celkově si myslím, že ono už na tom tolik nezáleží. Říct co jsem dělala, s kým jsem byla? I člověk co mě zná pár týdnů by poznal, že tento blog je můj, a to tu může být informací a fotek kolik chce.
Tohle neznamená, že bych hnedka měla o sobě říct všechno. Že bych sem měla vložit xx svých fotek jen aby každý věděl, o koho jde. I v tom krajním případě to tak zatím hrotit nechci.
Jen se nechci obávat toho, že mě tady někdo najde, a já toho pak budu litovat. I když co si budeme nalhávat. To blogování i o tomhle je. Zatím se držím faktu, že tak jako tak po dvou letech pořád nemám náladu chuť ani potřebu končit. Navíc je pořád čeho se dřžet a k čemu se vracet. :)

Slaví se rok

13. ledna 2012 v 19:48 | Raisel ˘˘
Rok? Říkáte rok a tvrdí to i počítadlo, archiv? Ještě před rokem bych řekla téměř němožné. Nemožné pro mě. Pro holku, co si dříve založila s takovou chutí blog na dva měsíce a pak ho zrušila. Protože jí znalo moc lidí, protože psala čistě neautorský kecy, protože zjistila, že jí to nebaví. Protože to nemělo smysl, a tak. Jenže pak přišel blog na téhle adrese. A já si řekla, že tady už to nebude jako dřív, a zůstanu tady. Zůstala jsem. A zůstanu dál.

Když jsem psala první článek, přesně před rokem, ve stejný čas, na designu byla Didlina. Tenhle blog nikdy neměl nějaký výhradní cíl být autorským. Psala jsem to, to jasně. Ale co je psaný, není nikdy svatý. Teď se tomu směju. Všemu co jsem byla a co jsem nebyla. Autorství jako takové to bylo až časem. A já bych ty časy ani za nic nevzala zpátky, protože autorství je autorství. Články kde bylo kopírování, jsem již "dávno" smazala. kdo by měl nervy se na to koukat, když to může najít kdekoliv.
Chvíli to trvalo, než jsem se dostala k něčemu jinému, než pouze žvanění ze svého života, krátkých a nesmyslných názorů.
Později, hodně později jsem články, ty staré, ještě promazávala. Zbyly ty aspoň "trochu za něco" i když vám se to tak zdát zdaleka nemusí.

Mohly být chvíle, kdy jsem měla chuť to zrušit. Ale síla to překonat a zase pokračovat byla silnější. Tentokrát bych toho fakt litovala.
V březnu jsem se přihlásila do AK. Pořád čekám ... A ať to dopadne jakkoliv, bude to podstatně jedno. Buď tam budu, anebo ne. Ale určitě budu pokračovat v tom, co mě baví. Blog. Raisel...
I když to tady zná několik lidí z mé "reality", kteří toho ví o mě už stejně tak dost, je mi to jedno. V menším rozletu mi to brání, to nemohu popřít, ale končit kvůli tomu nehodlám. Ještě ne.

A teď trochu statistik...
  • Dosud bylo na mém blogu přes 7000 lidí
  • Průměrná návštěvnost je zhruba 15-25 lidí denně
  • Nejdiskutovanějším článkem je Sněhová tlapka a rozmrzelý jehličňan
  • Za nejpovedenější článek považuji Malého blonďatého andílka
  • Za nejhorší považuji ten o TH (jen si ten hnusnej blivajz přečtěte, byla by "škoda" ho smazat)
  • V září jsem začala s projektem 365 - 1. Den (Nyní jsem na 129. článku a nehodlám končit)
  • Za rok 2011 bylo napsáno 338 článků, za 2012 zatím 21. Celkem tedy 359 článků
  • Měsíc s nejvíce články je říjen (51)
A na závěr z dnešní "oslavy":
--video možná později, problémy s nahráváním--
Vytvořila Hanča. Rýži lakovala Hanča. Rýži jsme kupovali obě. Ale je to hezký, avšak zdaleka ne všechno z dnešního "slavení". Má u sebe všechny fptky, tak co nejdříve snad...

Do příštího roku snad bude všechno dobré, já tu budu další rok (další roky) a snad už to půjde jen k lepšímu. Děkuju všem co to tu čtou. Co si někdy vzpomenou. Co na mě mají nervy (ať tady, nebo běžně). Protože i když tu návštěvnost nesahá příliš vysoko, i těch pár lidí a komentářů potěší.
 
 

Reklama